Home » Genel » Borç Para Verenler

Kredi çıkmaması problemi

Kredi çıkmaması problemi insanların yaşadığı en büyük problemlerden biridir. Kredi, kredi notunun düşük olması, SSK güvencesinin olmaması, kara liste içerisinde olmak, kredi kartı ödemelerinin gecikmesi veya icralık bir davaya sahip olmak sebepleri ile verilmeyebilir. Kredi notu, çok çabuk düşen ancak toparlanması vakit alan bir nottur. Ancak paraya hızlı bir şekilde ihtiyaç duyulan bir dönem olabilir. Bu durumda senet ile borç veren firmalar devreye girer.

Hızlı kredi süreci nasıl işlemektedir?

Hızlı kredi çıkartılabilmesi için gerekli olan birkaç adım vardır. Bu adımların planlı bir şekilde takip edilmesi sonucunda kredi hızlı bir şekilde çıkarılıp kullanılmaya başlanabilir. Bu adımlardan ilki kredi alacak kişini finansal durumunun analizinin yapılmasıdır. Finansal durum analizinde gelir ve giderlerin ayrıntılı olarak incelenmesi ile birlikte alınacak kredinin vadesi, en fazla ne kadar alınabileceği gibi kararlar alınır.

Hızlı kredi süreci nasıl işlemektedir?

Finansal durumun ayrıntılı bir biçimde incelenmesinin ardından kişiye özel bir kredi stratejisi belirlenir. Kredi stratejisi neden kredi alınamadığı sorusunun bir cevabı niteliğinde hazırlanmaktadır. Kredi alamaya kişilerin kredi notunun düşük olması veya icralık dosyalarının bulunması sebeplerine göre farklı stratejiler belirlenir.

Kredi stratejisine ayrıntılı bir biçimde karar verildikten sonra alternatifler değerlendirilir. Kredi seçenekleri masaya konur ve en hızlı, en uygun krediler bulunmaya çalışılır. Kredi seçenekleri belirlendikten sonra ise kredi başvuru dosyası süreci başlar. Kredi başvuru dosyasının hazırlanması çok önemlidir. Bu dosya kredinin verilip verilmeyeceğinin kararlaştırılmasında en önemli noktalardan biridir. Dosya özen ve titizlikle hazırlanmalıdır.

Kredi başvuru dosyası hazır hale geldiğinde kredi süreci yönetimi başlar. Bu süreçte strateji belirlenirken karar verilen eylemler uygulanır. Kredi notu düşük olan kişiler için kredi notu yükseltici faaliyetlerde bulunulur. Kredi sürecinde daha önceden açık halde bulunan kredi veya borç varsa bunlar yapılandırılır ve ödenmesi kolay bir hale getirilir. Kişinin gelir durumuna göre bir ödeme yöntemi seçilir ve tekrar yapılandırma süreci başlar. Kredi kullanma süreci çok önemli olup, kredilerin tekrar ödenemeyecek duruma gelmemesi için özenli takip edilmesi gerekir.

Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Hızlı kredi başvurusu isim soyisim ve TC kimlik numarası gibi bir dizi bilgilerin girildiği bir formun doldurulması, değerlendirilmesi ve kredi bulunması süreçlerinden meydana gelir. Hızlı kredi başvuru formunda isim, TC kimlik numarası, gelir elde etme biçimi, kredi kartı kullanımı, krediye kaç kere başvurulduğu, kredi türü, kredi puan durumu, soy isim, cep telefon bilgileri, adres bilgisi, kredi kartının son 6 aylık ödeme bilgileri, kredinin son 6 aylık ödeme bilgileri, yasal takip durumu, belgelenebilen gelir durumu ve talep edilen kredinin ortalama olarak değer bilgileri girilmektedir.Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Bu bilgiler ışığında seçeneklerin belirlenmesi ve finansal değerlendirmenin yapılması süreci başlar. Hızlı kredi başvurusu döneminde yanlış bilgiler vermiş olan kişilerin kredi başvuruları reddedilmektedir. Bu bilgilerin doğru girilmesi bir an önce krediye ulaşabilmek açısından önemlidir. Hızlı kredi başvurusu tamamlandıktan sonra kişiye uygun krediye ulaşılır ve belli bir komisyon ile birlikte kişiye sunulur.

Borç para veren yerler

Borç para veren yerler, kişilerin finansal durumlarını inceleyerek senet karşılığı borç veren kurumlardır. Borç para verilir şeklinde kendilerini tanıtırlar. Bu borç para verilmesi ihtiyacı, kredi notu düşük olan kimsenin kredi çekememesi problemi sonucu ortaya çıkmıştır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı verilmemesi, verilen kredi kartlarının limitlerinin çok düşük olması halen ödenmekte olan borçların da ödenmesini zorlaştırmaktadır. Borcun kredi ile kapatılması ve yapılandırılması işlemi için nakit paraya ihtiyacı olan kişiler borç para veren kurumlara yönelmektedirler.

Borç para alabilmek için bir dizi form doldurulur. Formda girilen bilgiler ışığında verilebilecek maksimum borç miktarı belirlenir. Gelir durumuna göre aşırı miktarda borç veya kredi almak zaten aktif olan problemi daha kötü hale getirebilir. Bu sebeple daha makul düzeyde ve problem çözmeye yönelik miktarlarda borç ve kredi imkânları sağlanmaktadır.

Bankalar ile doğrudan iletişim ile kredi alamayan kişiler aracı kurumlar vasıtası ile bu tip kredilere ulaşabilmektedir. Kredinin düzgün yapılandırılmasının sağlanmasıyla da borçlarını zamanında ödeyerek hem bir yükten kurtulmuş olur hem de kredi notunu yükseltmiş olur. Borç ödenmesi sırasında kredi notu yükseltici diğer faaliyetleri de yapmak sonraki dönemde bir daha bu tip sorunlar ile karşılaşılmasını önler. Kredi notu özellikle ödeme zamanının geciktirilmemesi ve taksitlerin zamanında yatırılması ile yükseltilmektedir. İcralık dosyası bulunan kişilerin kredi notu pek kolay yükselmez. Öncelikle bu dosyaların kapatılması gerekmektedir.

Kredi kartı kullanımı ve otomatik ödeme talimatı da kredi notunu yükselten detaylardan bazılarıdır. Kredi notu bankalar ile karşılıklı güven anlamına geldiğinden otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunu iyileştirir. Kredi ödemesi döneminde kredi notunu da yükselten kişiler bir sonraki kredi ihtiyacında aracı kurumlara ihtiyaç duymadan kredi çekebilir ve kullanabilir. Önemli olan bu dönemde yapılandırmanın iyi hazırlanmış olması ve ödemelerin zamanında yapılabilmesidir.

Başvurulara dönüşler yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir